LIKVIDACE ELEKTROODPADU

Domů  -  Správa IT  -  Likvidace elektroodpadu

Postaráme se o bezplatnou ekologickou likvidaci vašeho elektrozařízení

Ve spolupráci se společností REMA Systém zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení a jeho následnou recyklaci nebo ekologickou likvidaci. Tuto službu poskytujeme firmám i domácnostem.

Můžete k nám přivézt své vysloužilé mobily, počítače, monitory, tiskárny, nabíječky, baterie nebo prázdné tonery. Nebude vás to stát víc než trochu času a přispějete tím k ochraně životního prostředí. Elektrozařízení nepatří do směsného odpadu, protože obsahuje nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo nebo kadmium, ale i velké množství využitelných materiálů.

Seznam elektrozařízení dle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, která u nás můžete bezplatně odevzdat:

  • Obrazovky, monitory a zařízení obsahující obrazovky o ploše větší než 100 cm2 (např. monitory, televize, tablety, notebooky, čtečky knih).
  • Velká zařízení, jejichž kterýkoli vnější rozměr přesahuje 50 cm, kromě zařízení náležejících do skupin 1, 2 a 3. (Např. domácí spotřebiče, zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, spotřební elektroniku, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu.)
  • Malá zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm, kromě zařízení náležejících do skupin 1, 2, 3 a 6. (Např. malé domácí spotřebiče, spotřební elektronika, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu.)
  • Malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm.
  • Akumulátory a baterie

Pro bližší informace o odběru elektrozařízení nás kontaktujte.